Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg dalej zwane ZUD którego celem jest zapewnienie przejezdności oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego wywołanych takimi zjawiskami jak opady śniegu i deszczu ze śniegiem.
Przybliżona ilość dni odśnieżania w sezonie wynosi 55.
Przedmiotem umowy będzie zimowe utrzymanie dróg, placów, chodników poprzez odśnieżanie
i posypywanie mieszanką piasku z solą przy użyciu własnego transportu, sprzętu i materiałów. Usługa ma na celu usunięcie śniegu z jezdni i oraz obiektów towarzyszących jakimi są zatoki autobusowe, parkingi, place i chodniki. W gestii Wykonawcy ZUD szczególnie w porze rannej jest zapewnienie ciągłej przejezdności na tych drogach gdzie następuje codzienny ruch pojazdów
dowożących dzieci i młodzież do placówek oświatowych. Usługi będą świadczone w oparciu
o potrzeby wynikające z odśnieżania, posypywania w zależności od panujących warunków atmosferycznych z wymaganym czasem reakcji załącznik nr 1 kolejność odśnieżania 1 oraz utrzymanie chodników i parkingów do godz. 6 rano, pozostałe rejony do godziny 8 rano. Świadczenie usług sprzętem odśnieżającym tj. drogi asfaltowe na szerokości jezdni, a w przypadku dróg o nawierzchni tłuczniowej lub gruntowej na szerokości pozwalającej na bezpieczny przejazd. Usuwanie śliskości przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu na przejazdach, wzniesieniach, skrzyżowaniach, zatokach autobusowych oraz na chodnikach, ścieżkach rowerowych w ustalonej kolejności poprzez mechaniczne lub ręczne posypywanie odśnieżonych powierzchni o szerokości| 1,00 – 1,50 m (wielkość pługa chodnikowego). Usuwanie i wywożenie śniegu z ulic, skrzyżowań, chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych, ciągów pieszo – jezdnych w wypadku wystąpienia znacznych opadów śniegu, kiedy samo zgarnianie śniegu przy pomocy pługów nie gwarantuje zachowania przejezdności (przejścia) na polecenie Zamawiającego. Przy wykonywaniu odśnieżania niedopuszczalne jest zasypywanie śniegu na drogi boczne i wjazdy, przed skrzyżowaniami z drogami, śnieg powinien być usunięty na pobocze. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane zaniechaniem prac lub na skutek niedostatecznego lub niezgodnego z obowiązującymi przepisami wykonania prac przy zimowym utrzymaniu dróg.
Wymagania w stosunku do sprzętu: pojazd wykonujący na drodze prace związane z zimowym
utrzymanie dróg zgodnie z art. 54 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku prawo o ruchu drogowym
( Dz. U.2023 poz. 1047 z późń. zm) powinien być wyposażony i wysyłać żółty sygnał błyskowy. Pług powinien być wyposażony w lemiesz gumowy sterowany z kabiny kierowcy. W czasie awarii Wykonawca jest zobowiązany podstawić sprzęt zastępczy.
Miesięczne rozliczenie za zimowe utrzymanie ulic, chodników i placów odbywać się będzie na podstawie rzeczywistej ilości przepracowanych godzin pracy sprzętu i ludzi z uwzględnieniem rzeczywistej ilości przejechanych kilometrów i metrów. Rozliczenie za wykonanie zamówienia następować będzie fakturami częściowymi do których należy dołączyć karty pracy sprzętu stanowiące potwierdzenie ilość godzin, kilometrów i metrów, a tym samym wartość faktury.
Wymagania w stosunku do operatorów – Operatorem może być kierowca posiadający odpowiednie uprawnienia tj. wymaganą kategorię prawa jazdy, znajomość obsługiwanego sprzętu. W czasie prac Operator powinien wyłącznie wykonywać prace związane z obsługą sprzętu
i prowadzeniem nośnika, w sposób ciągły obserwować sprzęt roboczy i zwracać uwagę na bezpieczeństwo osób i pojazdów znajdujących się w pobliżu, przestrzegać przepisy BHP przy zimowym utrzymaniu dróg , przestrzegać obowiązujących zasad Kodeksu Ruchu Drogowego, niezwłocznie usunąć wszelkie uszkodzenia sprzętu zagrażającego bezpieczeństwu użytkowników dróg, wykonywać zakres prac zgodnie technologią robót wynikającą z aktualnie obowiązujących standardów utrzymania. Wykonanie robót czyli faktyczne rozpoczęcie i zakończenie akcji będzie zlecone telefonicznie, a następnie potwierdzone pisemnie w zależności od warunków atmosferycznych po rozpoczęciu ZUD Wykonawca jest zobowiązany do całodobowego pełnienia dyżuru i dostępności telefonicznej. Zakres i technologia prowadzonych prac przy zimowym utrzymaniu dróg wynikają z aktualnie obowiązujących standardów, warunków atmosferycznych oraz aktualnego utrzymaniu nawierzchni.
Reagowanie na interwencję Zamawiającego w terminie do 3 godzin od momentu zgłoszenia
z wyłączeniem sytuacji wystąpienia siły wyższej. Zamówienie obejmuje wykonanie usługi
w zależności od panujących warunków atmosferycznych – na telefoniczne wezwanie Zamawiającego (upoważnionego pracownika Urzędu Miejskiego Referatu GKDiT lub sołtysa po uzyskaniu akceptacji pracownika Referatu GKDiT).
Standard utrzymania zimowego :
– jezdnia odśnieżona na całej szerokości i posypywana na całej długości i szerokości. Na jezdni może występować cienka warstwa zajeżdżonego śniegu nieutrudniająca ruchu.
Dopuszczalne odstępstwa do 4h po ustaniu zjawiska intensywnych opadów.
Zadanie obejmuje:
1) odśnieżanie dróg o szerokości 4 – 7,0 m własnym sprzętem wg załącznika
2) zwalczanie śliskości na drogach jw. własną mieszanką piaskowo – solną,
3) odśnieżanie i piaskowanie mieszanką piaskowo – solną chodników, placów i parkingów
4) wywóz śniegu w okresie mocnych opadów na wniosek Zamawiającego,
Do zwalczania śliskości należy przyjąć mieszankę piaskowo - solną natomiast na odcinkach, gdzie spadki podłużne przekroczą 4% lub występują niebezpieczne skrzyżowania z drogami albo niebezpieczne łuki poziome należy użyć mieszanki z materiałami uszorstniającymi.
Technika odśnieżania chodników jest uzależniona od ich długości szerokości oraz rodzaju i ilości śniegu. Do odśnieżania tego typu elementów drogi należy używać sprzętu przede wszystkim specjalistycznego przeznaczonego do tego celu oraz pługów, szczotek mechanicznych
i odśnieżarek prowadzonych ręcznie. Niedopuszczalne jest odkładanie śniegu z chodników i ścieżek na jezdnię. Stosowanie dużych nośników jest uzależnione od nośności i szerokości tych dróg.
UWAGA!
W obrębie parkingów gdzie występują nasadzenia należy zwrócić szczególną uwagę na nasadzenia
i rozważnie stosować mieszankę piaskowo – solną.
Odśnieżanie dróg należy wykonywać na całej szerokości jezdni, tylko w przypadku wystąpienia obfitych opadów śniegu dopuszcza się występowanie luźnego śniegu do 3 godz.
Ceny jednostkowe pracy sprzętu należy ustalić w oparciu o kalkulację własną. Zaoferowane ceny powinny obejmować kompletne wykonanie przedmiotu zamówienia określonego w załączniku nr 1 do umowy.
Powierzchnia terenów do odśnieżania:
Sołectwo Widełka
a) drogi 13,34 km,
b) chodniki 5 074 m²
c) drogi wewnętrzne, place, drogi dojazdowe do szkół i innych obiektów użyteczności publicznej ok. 1 928, 00 m².
Sołectwo Kupno
a) drogi 1,20 km
b) chodnik 11 181 m²
Podane długości oraz powierzchnie są orientacyjne. Zastrzega się że mogą ulec
zmianie do 20 %.
Wykaz terenów przeznaczonych do odśnieżania i zapobiegania śliskości znajduje się
w załączniku nr 1.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdział II SWZ.
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Czas na składanie ofert upłynął...