progress_icon

Data założenia postępowania: 2021-12-01

Gmina Kolbuszowa

Obrońców Pokoju 21

36-100 Kolbuszowa

NIP: 8141576232

Osoba kontaktowa:

Gmina Kolbuszowa

tel: 17 227 13 33 wew. 350

e-mail: zamowienia.publiczne@ekolbuszowa.pl

„Dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii w ramach projektu „Rozwój odnawialnych źródeł energii w gminie Kolbuszowa i gminie Dzikowiec” - „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych”

POSTĘPOWANIE NR Z173/47727

Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony

Znak sprawy: ZP.271.2.74.2021

Rodzaj zamówienia: Dostawy

Progi postępowania: Unijne

Przedmiot postępowania:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych.

1. Główny kod CPV: 09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

Dodatkowe kody CPV:

09331200-0 – Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 – Instalacje słoneczne

45300000-0 – Roboty instalacyjne w budynkach,

45310000-3 – Roboty instalacyjne elektryczne,

45311100-1 – Roboty w zakresie okablowania elektrycznego,

45315600-0 – Instalacje niskiego napięcia,

45315300-0 – Instalacje zasilania elektrycznego

2. Ilość dostarczonych i zamontowanych przez Wykonawcę źródeł energii elektrycznej (instalacji fotowoltaicznych) u mieszkańców wynosi185szt., w tym:

a) w gminie Kolbuszowa:150 szt.;

b) w gminie Dzikowiec: 35 szt.

3. Zamówienie obejmuje m.in.:

a) Spotkania grupowe z mieszkańcami przed przystąpieniem do prac montażowych;

b) etap projektowy:

- oględziny na każdym obiekcie,

- ocena techniczna,

- wykonanie dokumentacji projektowej wykonawczej,

- wykonanie dokumentacji projektowej powykonawczej;

c) etap realizacji:

- zorganizowanie magazynu na placu budowy,

- dostawa i montaż instalacji, uruchomienie i regulacje,

- serwis zamontowanych urządzeń.

4. Ze względu na stały rozwój technologiczny instalacji fotowoltaicznych, Zamawiający dopuszcza moc pojedynczego modułu fotowoltaicznego minimum 340 W i większej. Dopuszcza się moduły fotowoltaiczne o każdej mocy dopuszczonej na rynku polskim.

Minimalna moc pojedynczej instalacji:

Instalacja min. 2,1 kW – 0 szt.

Instalacja min. 2,4 kW – 0 szt.

Instalacja min 3,0 kW – 185 szt.

W przypadku braku fizycznej możliwości osiągnięcia mocy minimalnej instalacji Zamawiający dopuszczać będzie możliwość zwiększenia mocy instalacji.

Faktyczna końcowa moc pojedynczej instalacji wynikać będzie z dobranych przez Wykonawcę paneli. Zakłada się minimalną moc pojedynczej instalacji wynikającą z wyliczenia ilości paneli dla zaoferowanej przez wykonawcę mocy, przy czym minimalna moc pojedynczych instalacji wynosić będzie odpowiednio: 2,1 kW, 2,4 kW i 3,0 kW. Oferent przy kalkulowaniu mocy instalacji będzie musiał przyjąć moc wynikającą z przeliczenia mocy paneli do pełnego panelu wykraczającego poza moc minimalną.

Dla przykładu (metodologia wyliczenia mocy na kilku rodzajach mocy):

340 W (moc paneli) x 9 sztuk paneli = 3060 W = 3,06 kW,

380 W (moc paneli x 8 sztuk paneli = 3040 W = 3,04 kW,

400 W (moc paneli) x 8 sztuk paneli = 3200 W = 3,20 kW,

500 W (moc paneli) x 6 sztuk paneli = 3000 W = 3,00 kW,

itd.

Zamawiający uzna za spełniającą warunki udziału w postępowaniu każdą przyjętą przez oferenta moc pojedynczych paneli pod warunkiem, że łączna moc pojedynczej instalacji będzie spełniała w/w minimum mocy oraz, że ilość paneli zostanie tak dobrana, aby wymaganą moc uzyskać przy zastosowaniu minimalnej ilości paneli o zaoferowanej mocy.

5. Zamówienie jest realizowane w ramach projektupn. „Rozwój odnawialnych źródeł energii w gminie Kolbuszowa i gminie Dzikowiec” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III. Czysta Energia, działanie 3.1 Rozwój OZE – projekty parasolowe, na podstawie umowy numer RPPK.03.01.00-18-0054/17-00 z dnia 13.12.2019 r.

6. Równoważność:

1) Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, zamawiający jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, należy rozumieć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne".

2) W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

3) Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety.

4) W przypadku gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez zamawiającego.

5) Jeżeli wymagane jest złożenie certyfikatów wydanych przez określoną jednostkę oceniającą zgodność, zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność.

7. Dla przedmiotu zamówienia wszystkie urządzenia, armatura i osprzęt w danym rodzaju muszą: być nowe, posiadać ważne certyfikaty i spełniać wymagania zawarte w dokumentacji technicznej;

8. Wykonawca winien przygotować i uzgodnić z Zamawiającym komplet dokumentów: projektowych; odbiorowych - protokół odbioru (częściowego i końcowego); protokół przekazania użytkownikowi instrukcji; kartę regulacji; kartę przekazania odpadu - jeżeli dotyczy, protokół pierwszego uruchomienia instalacji, protokół z przeszkolenia odbiorcy ostatecznego (użytkownika) w zakresie użytkowania instalacji, certyfikat instalacji i inne dokumenty mające wpływ na poprawne funkcjonowanie instalacji;

9. Wszelka dokumentacja związana z realizacją umowy winna posiadać oznakowanie
o współfinansowaniu inwestycji ze środków Unii Europejskiej (dot. umów, protokołów odbioru, instrukcji obsługi itp.) - wzór ww. dokumentów wykonawca przedstawi do zaakceptowania Zamawiającemu.

10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego realizacji stanowi Rozdział II do SWZ.

11. Umowę tworzą następujące dokumenty, które dla celów interpretacji będą miały pierwszeństwo zgodnie z następującą kolejnością:

1) Umowa;

2) Wyjaśnienia i modyfikacje SWZ - od udzielonych najpóźniej;

3) Rozdział II SIWZ;

4) Rozdział I SIWZ;

5) Pozostałe dokumenty przetargowe.





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...